Już jutro Mięsna Arena 2015 i koncert Czerwonych Gitar!


wpisany przez redaktor | piątek, 31 lipica 2015 07:50 |


Promocja polskiego mięsa: drobiu, wieprzowiny i wołowiny, i jego przetworów to główny cel imprezy „Mięsna Arena”. Nazwę imprezy należy rozumieć jako miejsce prezentacji, obszar widowiska o szerokiej formule, złożonego z wielu atrakcji i różnych aktywności, którego głównym tematem jest właśnie mięso. „Mięsna Arena” jest realizowana w formule festynu kulinarnego. Obok prezentacji i warsztatów z udziałem mistrzów sztuki kucharskiej czynne są liczne stanowiska degustacyjne, gdzie nieopłatnie będzie można sprawdzić smak najróżniejszych potraw mięsnych, prowadzony jest bogaty program artystyczny oraz animacje dla dzieci i młodzieży, pokazy sportowe, happeningi uliczne z udziałem aktorów i orkiestry, jak również konsultacje specjalistów z zakresu dietetyki i technologii żywienia.
 
 
W tym roku „Arena” odbędzie się po raz trzeci. Poprzednie edycje miały miejsce w Poznaniu w 2013 r. podczas Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz w roku ubiegłym w Zielonej Górze podczas Winobrania. Oba przedsięwzięcia zakończyły się wielkim sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym. Finansowanie działań w pełni zapewniają Fundusze Promocji Mięsa Drobiowego, Wieprzowego i Wołowego. 
 
 
Tegoroczna Akcja nie bez przyczyny została zaplanowana właśnie w Gubinie. Jej adresatem są bowiem także – obok polskich – konsumenci niemieccy. Organizatorzy nie ukrywają, że położenie miasta na samej granicy może sprzyjać pogłębieniu nie tylko wzajemnych kontaktów gospodarczych ale także swoistej wymianie gustów kulinarnych. Wysoka ocena polskich przetworów – zwłaszcza jeśli chodzi o jakość i niepowtarzalny smak – znanych w całej Europie i poza jej granicami może tylko przyczynić się do wzmocnienia uznania ze strony klienta niemieckiego dla polskich produktów. 
 
 
Więcej szczegółów dot. działań promocyjnych na przykładzie poprzednich edycji „Mięsnej Areny” można odnaleźć  na stronie www.miesnaarena.pl. 
 
Serdecznie zapraszamy 1 sierpnia 2015 r. do Gubina na Wyspę Teatralną.  
 


załączniki:
arena.JPG