Notice: Undefined variable: zw in /test/pomoc/modelPanel.php on line 240

Dzień Edukacji Narodowej


wpisany przez reginamk | piątek, 13 października 2017 09:56 |


Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty


Dzień Edukacji Narodowej jest momentem składania życzeń i serdecznych podziękowań  wszystkim nauczycielomi, których rolą jest  otwieranie przed dziećmi i młodzieżą nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć.
 
„Nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje”. 

Bycie nauczycielem to ogromna  odpowiedzialność i naprawdę ciężka praca, wymagająca nieustannego samodoskonalenia. Przed nauczycielami stawiane są wciąż nowe wyzwania – zawód ten wymaga szczególnych predyspozycji i wysokich kompetencji – z całą pewnością nie każdy jest predysponowany do pełnienia tej roli.
Pomimo tego, że jako grupa zawodowa jesteście Państwo przyzwyczajeni do ciągłych zmian,  rok bieżący w sposób szczególny nie szczędził Państwu emocji związanych z rekonstrukcją  całego systemu edukacyjnego. Ze strony władz samorządowych, dokładaliśmy wszelkich starań aby ta swoista rewolucja nie była dla Państwa nazbyt dotkliwa. Bardzo się cieszę, że mogę powiedzieć iż na tle innych gmin w naszym kraju u nas, w Gubinie,  ten niełatwy proces wdrożyliśmy możliwie najmniej  boleśnie, unikając dramatycznych zwolnień nauczycieli i innych pracowników oświaty. Ze swej strony zapewniam, że dobro gubińskich placówek oświatowych, a tym samym dobro dzieci i młodzieży , jest absolutnym priorytetem w mojej pracy. Mam nadzieję, że Państwo to czujecie i że jesteście tego świadomi.

 Z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim Państwu chciałbym wyrazić swoją wdzięczność za zaangażowanie i codzienny trud.  Za rzetelność i oddanie, z jakim realizujecie Państwo codzienne obowiązki. 
Poza zdrowiem i wytrwałością życzę Państwu,  aby praca zawodowa była dla Państwa prawdziwym spełnieniem.

                                                                                                            Bartłomiej Bartczak
 
                                                                                                         Burmistrz Miasta Gubina