Rusza ogólnopolska akcja badań kardiologicznych


wpisany przez bartekk | wtorek, 27 września 2016 13:20 |


Po zakończonej akcji badań spirometrycznych, Fundacja NEUCA rozpoczęła kolejną serię badań Polaków. Jej celem jest ocena stanu zdrowia serc Polaków i szerzenie wiedzy na temat chorób kardiologicznych.                        

6 października specjalny kardiobus pojawi się także w Gubinie, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania.

W odpowiedzi na tę potrzebę Fundacja NEUCA dla Zdrowia, współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+ rozpoczęła kolejną akcję bezpłatnych badań profilaktycznych. W jej ramach, specjalnie przygotowany na tę okazję kardiobus odwiedzi ponad 100 lokalizacji w całej Polsce, w tym także Gubin, aby sprawdzić stan zdrowa serc Polaków.

W ramach badania będzie można:
 
  • wykonać EKG, które pozwala ocenić częstotliwość oraz miarowość pracy serca, ocenić rozmiar oraz położenie komór serca, wykryć ewentualne nieprawidłowości w obrębie mięśnia sercowego i ocenić skuteczność stosowanego leczenia farmakologicznego lub zabiegowego,
  • wykonać pomiar ciśnienia, który umożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego krwi oraz kontrolę jego leczenia,
  • sprawdzić wskaźnik BMI, który określa stopień ewentualnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. 
Kardiobus będzie stacjonował w Gubinie przy ulicy Wyspiańskiego 10, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Pińczowa. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.
 
Aby uzyskane wyniki były jak najbardziej miarodajne, zaleca się, aby na godzinę przez badaniem nie pić kawy i nie palić papierosów, ponieważ przyspieszają one pracę serca.
 
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:
 
Bogusława Golus-Jankowska
+48 723 995 164 
 
Rafał Lachowicz
+48 663 771 190
 
Joanna Sobieska
InnerLook
+48 533 542 595