I edycja konkursu dla mieszkańców woj. lubuskiego
„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie lubuskim”
BIAŁO-CZERWONĄ WIESZAJMY Z HONOREM
91 lat temu – 26 lutego 1927 r. Minister Spraw Wewnętrznych Sławoj Składkowski wydał okólnik, w którym ogłoszono pieśń „Jeszcze Polska nie zginęła” z 1797 r. naszym hymnem narodowym. Pieśń ta i białoczerwone barwy pomogły Polakom przetrwać czasy rozbiorów i podtrzymywały ducha walki o Niepodległą. Nas, Polaków wyróżnia bardzo silne poczucie tożsamości narodowej. Jesteśmy mocno przywiązani do hymnu i do białoczerwonych barw. Oznaczają one dla nas dumę i wolność. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady.
Przerwa w dostawie wody
Ogłoszenie PUM o przerwie w dostawie wody
Miejskie obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości
W maju oficjalnie inaugurujemy miejskie obchody 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Jakich wydarzeń o tematyce patriotycznej możemy spodziewać się w tym miesiącu?
Oferta na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert
Burmistrz Miasta Gubina podaje do publicznej wiadomości ofertę na realizację zadania publicznego pn.: Ogródki działkowe miejscem spotkań i rekreacji" złożoną przez Polski Związek Działkowców.
"Wiem jak segregować"
ZZO Marszów organizuje konkurs ekologiczny dla dzieci pn. "Wiem jak segregować" i w związku z tym zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe do wzięcia udziału w nim. Dzieci mają za zadanie stworzyć indywidualną pracę plastyczną (plakat) przedstawiającą zasady prawidłowej segregacji odpadów i korzyści płynące z tego.
XLII sesja Rady Miejskiej w Gubinie
W piątek, 20 kwietnia, o godzinie 10:45 w sali narad Urzędu Miejskiego (ul. Piastowska 24) odbędzie się XLII sesja Rady Miejskiej VII kadencji.
Zarządzenie w sprawie budowy systemu monitoringu
Przedstawiamy Zarządzenie nr 106.2018 Burmistrza Miasta Gubina w sprawie budowy systemu monitoringu na budynkach wielorodzinnych przy udziale środków gminy Gubin o statusie miejskim
Informacja dla przedsiębiorców
Informacja dla przedsiębiorców i innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą dotyczącą konieczności zawarcia umowy na korzystanie z usług w zakresie odbierania i wywozu odpadów komunalnych