Uwaga Rodzice! ruszył kolejny program "Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2016/2017"
W roku szkolnym 2016/2017 pomoc w zakupie podręczników i materiałów dydaktycznych w ramach programu "Wyprawka szkolna" przysługuje wyłącznie uczniom niepełnosprawnym.
Życzenia Burmistrza z okazji Święta Wojska Polskiego
Życzenia Burmistrza Miasta Gubina Bartłomieja Bartczaka z okazji Święta Wojska Polskiego, które przypada 15 sierpnia
Ankieta w sprawie połączenia autobusowego Gubin-Guben
Komisja ds. Euromiasta Gubin-Guben zamierza poznać zdanie mieszkańców obu miast na temat pomysłu utworzenia polsko-niemieckiej miejskiej linii autobusowej Guben-Gubin. W tym celu powstała specjalna ankieta
Uważaj na optymalizację i łatwy zysk!
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega by nie wierzyć w szybkie i łatwe oszczędności na składkach z tytułu ubezpieczeń społecznych. Z dużym dystansem należy też podchodzić do ofert zapewniających duże wypłaty zasiłków z ZUS
Uwaga Mieszkańcy!
Dla upamiętnienia 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia br. na terenie Gubina zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych. Syreny zostaną uruchomione o godzinie 17.00 na 1 minutę, nadając ciągły dźwięk.
Konkurs na najładniejszy ogródek przyblokowy i balkon
Burmistrz Miasta Gubina ogłosił konkurs na najlepiej zagospodarowany ogródek przyblokowy oraz najładniejszy balkon w zabudowie wielorodzinnej. Swój udział można zgłosić do 10 sierpnia!
Polsko-Niemieckie Święto Współpracy
6 sierpnia na Wyspie Teatralnej odbędzie się Polsko-Niemieckie Święto Współpracy
UWAGA RODZICE DZIECI 3 i 4-LETNICH! Od 1 sierpnia br. rusza rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych!
W związku z brakiem wystarczającej ilości miejsc dla dzieci 3 i 4-letnich w miejskich placówkach przedszkolnych w roku szkolnym 2016/2017 zostały stworzone dwa dodatkowe oddziały przedszkolne dla dzieci 3 i 4-letnich przy szkołach podstawowych: jeden oddział przy Szkole Podstawowej Nr 1 i drugi - przy Szkole Podstawowej Nr 3.
Dyżur asystenta posła Artura Zasady
Informujemy, że 21 lipca w Urzędzie Miejskim w Gubinie dyżur, od 10:00 do 12:00, będzie pełnił asystent Posła na Sejm RP Artura Zasady.
Wolne miejsca na półkolonie
Informujemy, że nadal są wolne miejsca na drugi i trzeci turnus półkolonii letnich dla dzieci w terminach 11-22 lipca oraz 25 lipca - 5 sierpnia