Nocna i Świąteczna Opieka zdrowotna od 1 października 2017 roku
Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie miasta Gubina wciąż realizować będzie Zachodnie Centrum Medyczne
"LGD - Grupa Łużycka" – zmiany w przepisach!
Z początkiem września weszły w życie zmiany do przepisów na podstawie których Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” realizuje Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2014-2020.
Oferta na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert
Burmistrz Miasta Gubina podaje do publicznej wiadomości ofertę na realizację zadania publicznego pn. "Różaniec do granic" złożoną przez podmiot uprawniony - Parafię Rzymsko-Katolicką Trójcy Świętej w Gubinie.
Spotkanie informacyjne z cyklu „50 +”
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne z cyklu „50+”, które odbędzie się 2 października 2017 r. o godz. 10:00 w Zielonej Górze
„Pełno spraw dla niepełnosprawnych”
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne z cyklu „Pełno spraw dla niepełnosprawnych”, które odbędzie się 11 października 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze.
Głośna próba syren alarmowych
28 września (czwartek), w godzinach 12.00 - 12.30, odbędzie się głośna próba syren alarmowych.
Terminy wyjazdów na mammografię i ultrasonografię
19 października, 16 listopada i 14 grudnia odbędą się kolejne wyjazdy na bezpłatne badania mammograficzne i ultrasonograficzne piersi. Udział w nich mogą wziąć mieszkanki miasta Gubina w wieku od 40 do 49 lat.
Równać Szanse 2017
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” zaprasza fundacje, stowarzyszenia, domy kultury, biblioteki i grupy nieformalne z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców, na spotkanie informacyjne poświęcone Regionalnemu Konkursowi Równać Szanse 2017.
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych - 23.09.2017 r.
W sobotę (23 września) na terenie naszego miasta odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (które nie mieszczą się w pojemnikach) z nieruchomości zamieszkałych
Usuwanie azbestu z terenu miasta Gubina
Informacja na temat usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gubina w ramach Programu pn. „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej"