Zakaz wstępu do lasu
Nadleśnictwo Gubin informuje, że w okresie od 7 do 25 maja b.r. na terenie tut. jednostki będą realizowane agrolotnicze zabiegi ratownicze, prowadzące do ograniczenia liczebności szkodliwych owadów leśnych.
"Współpraca miast partnerskich siłą integracji Unii Europejskiej – Gubin 2018"
Burmistrz Miasta Gubina informuje, że w dniach 01-03.06.2018 r. odbędzie się punkt kulminacyjny projektu "Współpraca miast partnerskich siłą integracji Unii Europejskiej – Gubin 2018" realizowanego w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.
Decyzje stypendialne od 8 maja
Informujemy, że we wtorek 8 maja 2018 r. rozpocznie się wypłata stypendiów szkolnych na okres od stycznia do czerwca 2018 r. Decyzje będzie można odebrać w pokoju 304 w Urzędzie Miejskim, w godz. od 7.30 do 15.30.
Przerwa w dostawie wody
Przerwa w dostawie wody
Dzień Otwarty ZZO Marszów
19 maja, w godzinach 10:00 - 15:00, zostanie zorganizowany Dzień Otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Marszowie. W programie wiele atrakcji
Planowe wyłączenia dostaw energii
Planowe wyłączenia dostaw energii ns terenie miasta Gubina
Kolejne przetargi na zbycie nieruchomości gruntowych
14 czerwca zostaną przeprowadzone trzy przetargi na sprzedaż nieruchomości gruntowych z przeznaczeniem pod budownictwo usługowe i mieszkaniowe, a 28 czerwca odbędą się 4 przetargi ograniczone z przeznaczeniem na poprawę warunków zagospodarowania przyległej nieruchomości.
I edycja konkursu dla mieszkańców woj. lubuskiego
„Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie lubuskim”
BIAŁO-CZERWONĄ WIESZAJMY Z HONOREM
91 lat temu – 26 lutego 1927 r. Minister Spraw Wewnętrznych Sławoj Składkowski wydał okólnik, w którym ogłoszono pieśń „Jeszcze Polska nie zginęła” z 1797 r. naszym hymnem narodowym. Pieśń ta i białoczerwone barwy pomogły Polakom przetrwać czasy rozbiorów i podtrzymywały ducha walki o Niepodległą. Nas, Polaków wyróżnia bardzo silne poczucie tożsamości narodowej. Jesteśmy mocno przywiązani do hymnu i do białoczerwonych barw. Oznaczają one dla nas dumę i wolność. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady.