Przetargi na sprzedaż nieruchomości gruntowych
W ciągu kilkunastu najbliższych tygodni odbędą się cztery przetargi na sprzedaż atrakcyjnych nieruchomości gruntowych z przeznaczeniem pod budownictwo produkcyjno-usługowe
„Szybki PIT 2018”
Od kilku lat resort finansów organizuje kampanię „Szybki PIT”. Kampania ma charakter informacyjno – promocyjny. Jej celem, jak nazwa akcji wskazuje, jest przede wszystkim zachęcenie do szybkiego i łatwego rozliczenia się przez Internet i nie odkładanie tego obowiązku na ostatnią chwilę, tj. 30 kwietnia każdego roku podatkowego, oraz pomoc w wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych, w tym w formie elektronicznej.
"Współpraca transgraniczna w Euromieście Gubin-Guben – wyznaczenie nowych kierunków etap II"
Burmistrz Miasta Gubina informuje, że w dniu 26 kwietnia 2018 i 1 maja 2018 odbędą się punkty kulminacyjne projektu "Współpraca transgraniczna w Euromieście Gubin-Guben – wyznaczenie nowych kierunków etap II" realizowanego w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”.
Planowe wyłączenie prądu na terenie miasta Gubin
Komunikat ENEA Operator sp. z o.o. o planowych wyłączeniach prądu na terenie miasta Gubin.
"Decydujesz, pomagamy"
Informujemy, że termin składania wniosków do IV edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” został przedłużony. Aktywni mieszkańcy, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, działające na terenie całego kraju mogą zgłaszać swoje pomysły na lokalne inicjatywy
Oferty na realizację zadań publicznych z pominieciem otwartego konkursu ofert
Burmistrz Miasta Gubina podaje do publicznej wiadomości oferty na realizację następujących zadań publicznych: "Integracja trzeźwościowa" (oferta złożona przez Stowarzyszenie Abstynentów Lubsza w Gubinie), "Ogródki działkowe piękne i bezpieczne. Zabezpieczenie ogródków działkowych Wzgórze w Gubinie (oferta złożona przez Polski Związek Działkowców), "Ogródki działkowe piękne i bezpieczne. Zabezpieczenie ogródków działkowych Relax w Gubinie" (oferta złożona przez Polski Związek Działkowców).
Deklaracja potwierdzenia przyjęcia dziecka do żłobka
Informujemy rodziców (którzy wcześniej wzięli udział w rekrutacji) zainteresowanych skorzystaniem z oferty Żłobka Miejskiego o konieczności składania deklaracji potwierdzających przyjęcie dziecka do tej placówki od 1 września 2018 r.
Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne dla mieszkańców Gubina od Burmistrza Bartłomieja Bartczaka
NABORY WNIOSKÓW W LGD ZAKOŃCZONE!
W dniu 15 marca 2018r. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” zakończyło nabory wniosków na realizację operacji przez podmioty inne niż LGD. Nabory trwały od 28 lutego do 15 marca 2018r. Wnioski można było składać w godzinach od 8.00 do 15.00, a w ostatnim dniu naboru, tj. 15.03.2018r. od 8.00 do 13.00 (zgodnie z ogłoszeniami o naborach).
XLI sesja Rady Miejskiej w Gubinie
Jutro, 29 marca, o godzinie 9:00, w sali narad Urzędu Miejskiego odbędzie się XLI sesja Rady Miejskiej w Gubinie VII kadencji