Polsko-Niemiecki Festyn Rodzinny
Zapraszamy na Polsko-Niemiecki Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 26 maja na Wyspie Teatralnej. W programie atrakcje dla całych rodzin, m. in.: warsztaty masażu dla niemowląt i noszenia dzieci w chustach, dmuchane zamki, występy młodych artystów oraz "pchli targ".
XLIII sesja Rady Miejskiej w Gubinie
W piątek, 25 maja, o godzinie 8:00, w sali narad Urzędu Miejskiego odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej w Gubinie VII kadencji
Zakaz wstępu do lasu
Nadleśnictwo Gubin informuje, że w okresie od 17 do 25 maja b.r. na terenie tut. jednostki będą realizowane agrolotnicze zabiegi ratownicze. Do zabiegu zostały zakwalifikowane drzewostany obrębu leśnego Gubin o łącznej powierzchni 2724 ha, położone w obszarze: na południe i południowy wschód od drogi krajowej nr 32, na północ od drogi powiatowej nr 1139F (Gubin - Pole - Kaniów - Grochów - Wełmice).
Nagrody i stypendia Powiatu Krośnieńskiego
Informujemy o możliwości ubiegania się o nagrodę lub stypendium Powiatu Krośnieńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami, a także o możliwość ubiegania się o nagrodę lub stypendium dla zawodników i trenerów za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.
23 Marsz Nadodrzański
Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze wraz z Dowódcą Krajowego Dowództwa Brandenburgii w Poczdamie zapraszają do udziału i aktywnego kibicowania uczestnikom 23 Marszu Nadodrzańskiego organizowanego na terenie miasta i gminy Gubin i Guben w dniu 26 maja 2018r.
Święto produktów regionalnych
Zapraszamy do udziału w Święcie Produktów Regionalnych, które odbędzie się 26 maja w Parku Mużakowskim w Łęknicy.
Przedsiębiorco, czy twój wpis do CEIDG zawiera numer PESEL?
Uwaga! Jeśli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 r. i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 r. - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu.
W piątek (18 maja) utrudnienia dla interesantów
W dniu 18 maja 2018 r. (piątek) Urząd Miejski w Gubinie będzie pracował w ograniczonym zakresie. Z obsługi interesantów będzie wyłączonych kilka stanowisk
Polsko-niemieckie Mistrzostwa Uczniów 2018
Polsko-niemieckie Mistrzostwa Uczniów 2018 odbędą się w środę, 16 maja 2018 roku na obiekcie Lekkoatletycznym Centrum Sportowego Obersprucke w Guben. Impreza wystartuje o godzinie 09.00.
Konsultacje społeczne
Zarząd Województwa Lubuskiego informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych: " Projektu Uchwały Sejmiku Województwa Lubuskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa lubuskiego z wyłączeniem miasta Zielona Góra oraz miasta Gorzów Wlkp., ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw". Konsultacje prowadzone będą do dnia 28 maja 2018r..