Bezpieczeństwo osób starszych wspólną sprawą
Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Gubinie zapraszają mieszkańców Gubina na debatę społeczną - „Bezpieczeństwo osób starszych wspólną sprawą”, która odbędzie się 25 października 2016 roku o godzinie 17:00 w Galerii Ratusz w Gubińskim Domu Kultury.
Zakończyły się konsultacje społeczne
10 października 2016r. zakończyły się konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w/s programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017.
Społecznik Roku 2016
Wojewoda Lubuski ogłosił XV edycję Konkursu „SPOŁECZNIK ROKU 2016” w pomocy społecznej woj. lubuskiego. Do Konkursu mogą przystępować osoby, instytucje, organizacje, które przyślą pracę w formie opracowania literackiego, wiersza, filmu, reportażu lub audycji (słuchowiska) na temat swoich działań w obszarze wsparcia społecznego
XXI Sesja Rady Miejskiej w Gubinie
21 października, o godzinie 10:45, w sali narad Urzędu Miejskiego odbędzie się XXI sesja Rady Miejskiej w Gubinie VII kadencji
Nowe zasady finansowania szkoleń dla przedsiębiorstw w województwie lubuskim
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniach informacyjnych „Nowe zasady finansowania szkoleń dla przedsiębiorstw w województwie lubuskim”, które odbędą się 10.10.2016 r. w Zielonej Górze i 11.10.2016 r. w Gorzowie Wielkopolskim.
Lokalna Grupa Działania
Warunki i zasady udzielania pomocy przez Lokalną Grupę Działania w Lubusku.
Polsko-niemieckie spotkanie rezerwistów
W dniach 23 do 25 września 2016 r. w Gubinie i w Guben odbyło się spotkanie polskich i niemieckich żołnierzy rezerwy
Misja gospodarcza do Mińska i Homla
w dniach 23-27 października 2016 r. w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”
Rusza ogólnopolska akcja badań kardiologicznych
Po zakończonej akcji badań spirometrycznych, Fundacja NEUCA rozpoczęła kolejną serię badań Polaków. Jej celem jest ocena stanu zdrowia serc Polaków i szerzenie wiedzy na temat chorób kardiologicznych. 6 października specjalny kardiobus pojawi się także w Gubinie, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania.
Uwaga organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego!
w terminie od 26 września do 10 października 2016r. ruszają konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w/s programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017.