„KROK PO ZDROWIE”
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” serdecznie zaprasza seniorów (osoby po 50 roku życia) mieszkających na obszarze dziewięciu gmin członkowskich, tj: Brody, miasto i gmina Gubin, Lipinki Łużyckie, Łęknica, Trzebiel, Tuplice, Jasień i Lubsko na warsztaty nt. zdrowego żywienia, finansowane ze środków Stowarzyszenia Ekologicznego EKO – UNIA w ramach konkursu Małe granty dla zrównoważonego rozwoju.
Małe granty dla zrównoważonego rozwoju!
„LGD – Grupa Łużycka” otrzymała wsparcie w ramach konkursu Małe granty dla zrównoważonego rozwoju!
Oferta na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert
Burmistrz Miasta Gubina podaje do publicznej wiadomości ofertę na realizację zadania publicznego pn. " Organizacja "Świątecznego turnieju dzikich drużyn" złożoną przez Stowarzyszenie Miejski Klub Piłkarski Carina w Gubinie.
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Miasta Gubina Bartłomiej Bartczak wystosował do gubińskich pracowników placówek oświatowych przytoczony poniżej list gratulacyjny:
„Wdrożenie i rozwój e-usług w administracji samorządowej oraz podnoszenie bezpieczeństwa teleinformatycznego”
Gmina Gubin o statusie miejskim bierze udział w dofinansowanym z Unii projekcie - „Wdrożenie i rozwój e-usług w administracji samorządowej oraz podnoszenie bezpieczeństwa teleinformatycznego”
Bezpłatny system informacji lokalnej
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do rejestracji w bezpłatnym systemie informacji lokalnej, działającym w naszym mieście. Za jego pomocą przekazywane są informacje o sprawach wpływających na komfort życia mieszkańców. System pozwala na komunikację dwoma kanałami: SMS-em lub przez aplikację BLISKO.
Ostrzeżenie o silnym wietrze
IMGW ostrzega mieszkańców województwa lubuskiego - od godz. 11:00 dnia 12.10.2017 do godz. 17:00 dnia 12.10.2017 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, z porywami od 70 km/h na południu do 90 km/h na północy województwa. Wiatr przewidywany jest z południowego zachodu i zachodu.
Oferta na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert
Burmistrz Miasta Gubina podaje do publicznej wiadomości ofertę na realizację zadania publicznego pn. Udział Drużyny Żaków w XIII Ogólnopolskim Turnieju w Piłce Nożnej "Hary Cup 2017" w Łodzi, złożoną przez międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Dwójka MOS Gubin
„V Bieg BiegamBoLubię bez Granic”
Burmistrz Miasta Gubina informuje, że 5 listopada 2017 r. odbędzie się punkt kulminacyjny projektu realizowanego w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” pn. „V Bieg BiegamBoLubię bez Granic”.
Zasiłki celowe dla poszkodowanych przez orkan
W zawiązku z ostatnimi wydarzeniami o charakterze klęsk żywiołowych informujemy o możliwości ubiegania się o zasiłki celowe przez osoby poszkodowane, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych) i znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą samodzielnie zaspokoić podstawowych potrzeb bytowych.