Misja gospodarcza do Mińska i Homla
w dniach 23-27 października 2016 r. w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”
Rusza ogólnopolska akcja badań kardiologicznych
Po zakończonej akcji badań spirometrycznych, Fundacja NEUCA rozpoczęła kolejną serię badań Polaków. Jej celem jest ocena stanu zdrowia serc Polaków i szerzenie wiedzy na temat chorób kardiologicznych. 6 października specjalny kardiobus pojawi się także w Gubinie, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania.
Uwaga organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego!
w terminie od 26 września do 10 października 2016r. ruszają konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w/s programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017.
Olimpiada Statystyczna
Olimpiada Statystyczna. Zmierzysz się? Pod takim hasłem rusza w roku szkolnym 2016/2017 I edycja Olimpiady Statystycznej.
II edycja konkursu stypendialnego dla sportowców
Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią Biedronka uruchomił II edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery.
Uwaga Mieszkańcy!
Zgodnie z kalendarzowym planem działania w zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzowego Miasta Gubina na rok 2016 Burmistrz Miasta Gubina informuje, że w dniu 22 września br. między godziną 12.00 a 12.30 odbędzie się na terenie miasta głośna próba syren alarmowych nadających sygnały akustyczne.
Nowe kierunki latania? Wypełnij ankietę!
Lwów, Londyn, a może Oslo? Dokąd polecimy z Babimostu? Ruszyła ankieta internetowa, w której Lubuszanie mogą wypowiedzieć się na temat oczekiwanych kierunków latania z Babimostu.
Uwaga właściciele i zarządcy budynków! Zbliża się kolejny sezon grzewczy!
Krajowa Izba Kominiarzy prowadzi akcję społeczną ZAPROŚ KOMINIARZA. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania pożarom sadzy w kominie i zatruciom tlenkiem węgla.
Uwaga organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego!
Burmistrz Miasta Gubina ogłasza zamiar przeprowadzenie konsultacji społecznych w/s programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2017
Festyn nad Nysą
17 września, w Guben, odbędzie się polsko-niemiecki Festyn nad Nysą. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem tej imprezy