Logo: BIP

Aktualności

Gubeńskie popołudnie z walcem

Miasto Guben i Brandenburska Orkiestra Koncertowa Eberswalde zapraszają 3 lipca 2022 r. na Gubeńskie Taneczne Popołudnie z walcem. Na Promenadzie przy Dreieck o godz. 15:00 odbędzie się koncert plenerowy uroczej pary: Caroli Reichenbach i Brendana Sligera.
 
Obok słynnych melodii i utworów wielkiego mistrza Johanna Straussa, program będzie koncentrował się na wiedeńskim walcu, który jest niezwykle popularny i celebrowany w Wiedniu od prawie 200 lat. Chociaż bowiem trendy taneczne sięgają od salsy po tango, wiele serc wciąż bije w rytmie na trzy-cztery. Ponadto w repertuarze znajdują się znane i lubiane utwory Carla Millöckera, Franza Lehára i Franza Grothego. „Taniec w drewnianych butach" Alberta Lortzinga i "Walc nr 2" z suity jazzowej Dymitra Szostakowicza dopełnią ten nastrojowy program.
 
O godz. 16:00 nastąpi przerwa w koncercie, podczas której będzie można na żywo podziwiać ekstrawaganckie układy taneczne w wykonaniu profesjonalnych tancerzy towarzyskich. Następnie, o godz. 16.30 nastąpi kontynuacja koncertu plenerowego.
 
Dla miłośników tańca popołudnie to rozpocznie się już o godz. 14:30 otwartą lekcją tańca walca dla wszystkich chętnych pod okiem profesjonalistów. Zapraszamy Państwa, by przeżyć wspólnie to wyjątkowe taneczne popołudnie.
 
Zarówno kurs tańca jaki i koncert są bezpłatne.
 
Program
14:30 - otwarty kurs walca
15:00 - koncert plenerowy
16:00 - Występy taneczne profesjonalistów
16:30 - koncert plenerowy
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją