Logo: BIP

Aktualności

Nowe rozporządzenie w sprawie kwarantanny w Brandenburgii

Od jutra - 14 stycznia 2021 r. w Brandenburgii będzie obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie kwarantanny!
 
Dla pracowników przygranicznych, uczniów, studentów, osób wyjeżdżających na krótkie zlecenia (maksymalnie 5 dni) do Brandenburgii lub do Polski nic się nie zmienia. Osoby należące do którejś z tych grup są zwolnione z posiadania wyniku testu i z obowiązku kwarantanny. Tak samo osoby odwiedzające bliskich do 72 h w Polsce lub w Brandenburgii oraz pracownicy transportu z związku z wykonywanym przewozem osób lub towarów.
 
Osoby jadące do Brandenburgii, np. do lekarza, do krewnych pierwszego lub drugiego stopnia na okres powyżej 72 h, jako opiekuni są zwolnieni z obowiązku kwarantanny tylko pod warunkiem posiadania negatywnego wyniku testu.
 
Pozostałe osoby, nie objęte zwolnieniami, muszą: 1) zarejestrować przyjazd, 2) wykonać test tuż przed wjazdem do Brandenburgii lub zaraz po wjeździe i 3) udać się na kwarantannę. Z kwarantanny można być zwolnionym najwcześniej po pięciu dniach po uzyskaniu negatywnego wyniku drugiego testu.
 
Wszyscy, poza tranzytem i transportem osób lub towarów, dokonują zgłoszenia przyjazdu na stronie www.einreiseanmeldung.de

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją